Pašvaldības SIA "Rīgas satiksmes" iepirkumu krimināllietā apcietinātā uzņēmēja Māra Martinsona aizstāvis iesniedzis sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), jo uzskata, ka joprojām nav skaidrs klientam inkriminētais pārkāpums un attiecīgi arī piemērotais apcietinājums ir bez pamata, aģentūrai LETA pastāstīja pats advokāts Didzis Vilemsons.


Viņš arī norādīja, ka Martinsonam tiek inkriminēti likumpārkāpumi, kas saistīti ar kukuļošanu, taču tā neesot starpniecība kukuļošanā.

Advokāts arī norādīja, ka uzņēmējs ir sadarbojies ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājiem un sniedzis atbildes uz sev uzdotajiem jautājumiem. Taču Vilemsons izcēla to, ka uzņēmējam līdz šim nav uzdots jautājums par vainas atzīšanu.

Savukārt advokāta izplatītajā paziņojumā presei norādīts, ka 50 dienas pēc apcietināšanas ne Martinsonam, ne viņa advokātiem joprojām nav skaidrs, kas tieši ir viņam inkriminētais pārkāpums un, kādēļ viņš būtu jāpatur apcietinājumā. Kriminālprocesa virzītājs joprojām neesot skaidrojis, kā Martinsons būtu varējis atbalstīt kukuļdošanu amatpersonai, ja tā arī nav nosaukts, kura amatpersona šo kukuli būtu saņēmusi.

"Martinsons pilnībā noraida jebkādus pārkāpumus vai nelikumīgas darbības. Iespēju robežās iepazīstoties ar lietas materiāliem, varu teikt, ka tā ir baltiem diegiem šūta - nav skaidrs mana klienta nodarījums, nav skaidrs, kā šis šķietamais pārkāpums ir veikts un, kurš būtu guvis labumu no tā," paziņojumā skaidroja Vilemsons.

Kā ziņots, KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

leta.lv