Šodien ar vērienīgu septiņu jaunu izstāžu svinīgo atklāšanas pasākumu un starptautisku mākslas speciālistu diskusiju forumu – semināru Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atzīmēs savu ceturto gadadienu, aģentūru LETA informēja mākslas centra mārketinga speciāliste Inita Paegle.


Jaunā izstāžu sezona - "Klusuma sezona" Rotko centrā aizsāksies ar skaļu troksni, prieku un līksmību, piedāvājot apmeklētājiem septiņus izcilus notikumus Latvijas mākslā un tradicionāli parādot reģiona, Latvijas un ārvalstu mākslā aktuālo.

Par ievērojamu notikums Latvijas mākslas dzīvē kļūs pasaulslavenā norvēģu mākslinieka Edvarda Munkaoriģināldarba „Advokāta Ludviga Meijera portrets” izstādīšana. Tā būs pirmā reize, kad Latvijā tiek eksponēts kāds no Munka darbiem.

Ķlusuma sezonā” Rotko mākslas centrā būs aplūkojama arī Ērinas Louloras (Lielbritānija) personālizstādē “Onomatopoēze” iekļautie darbi. Piekto reizi Daugavpilī notiks lielā Latgales reģiona mākslas konkursa izstāde, pulcinot vairāk nekā 50 reģiona māksliniekus, diskutējot izstādē par “Tukšuma un klusuma formām”.

Īpašu gaisotni uzburs Ričards Dennijs (Austrālija) personālizstādē “Klusuma ēra”. Ar minimālismu un sievišķīgu smalkumu izpaudīsies Lindas Zīveres (Dānija/Latvija) vēstījums projektā “Klusumā”.

Daugavpils māksliniece Sanri teiks stāstu par saskares dažādajām formām personālizstādē “Komunikācija ir atslēga”. Savukārt tiešu un patiesu klusumu uzburs notikums un atskats uz to, runājot par sekām un dzīves izmaiņām projektā “X: Kritiskā robeža – Černobiļa 30” (Lietuva).

Starptautiskais mākslas speciālistu diskusiju forums - seminārs un preses konference "Munks satiek Rotko Daugavpilī" sāksies plkst.13. Tā dalībnieki: Tronheimas Mākslas muzejs, Rotko centrs, izstāžu mākslinieki, reģiona mākslinieki, kultūras darbinieki un preses pārstāvji.

Jaunās izstāžu sezonas atklāšanas svinīgais pasākums paredzēts plkst.16. Aprīļa izstāžu sezona būs skatāma līdz 2.jūlijam. Munka oriģināldarbs apmeklētajiem būs pieejams līdz pat 19.septembrim.

leta.lv