Maijā plānotā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vizīte Latvijā pārcelta uz nenoteiktu laiku, šodien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".


Raidījums vēsta, ka jau 2017.gadā, kad Eiropas Savienība jau bija atcēlusi sankcijas pret Baltkrieviju, toreizējais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) bija ielūdzis Lukašenko vizītē apmeklēt Latviju, ko arī turpmākajās ministru sarunās Baltkrievijas puse bija pieņēmusi un atbildējusi apstiprinoši.

Lai gan plānotās vizītes laiks netika izziņots, bet gatavošanās tai bija sākusies un tika noteikts, ka Lukašenko Latviju apmeklēs maijā. Tomēr tagad tā uz nenoteiktu laiku atlikta, iespējams, kam par iemeslu kalpo tas, ka Valsts prezidentam Raimondam Vējonim tuvojas prezidentūras termiņa beigas.

"Pašlaik minēto jautājumu ietekmē Valsts prezidenta vēlēšanas, kuras būs maija beigās, jūnijā, tāpēc es nevaru pateikt, kad šī vizīte varētu notikt, lai gan ielūgums arvien ir spēkā," raidījumam sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Tomēr Kučinskis raidījumam pieļāva, ka pārceltā vizīte nav saistīta ar Latvijas puses neizdarībām un, iespējams, vizītes atcelšanas iniciatīva nākusi no Baltkrievijas puses.

"Es ar viņu šo jautājumu pārrunāju un esmu pārliecināts, ka Valsts prezidents bija gatavs Lukašenko uzņemt. Domāju, ka vizītes pārlikšana noteikti nav saistīta ar mūsu valsts divpusējām attiecībām, bet gan ar Baltkrievijas prezidenta dienaskārtību. Baltkrievijai tagad jāatrisina savas attiecības ar Krieviju un tās ir visnotaļ svarīgas, jo skar ekonomiskos jautājumus," sacīja Kučinskis.

Jau ziņots, ka 2018.gada jūlijā Baltkrievijas ārlietu ministra Vladimira Makeja vizītes Latvijā laikā viņš paziņoja, ka Latvijā Lukašenko varētu ierasties.

leta.lv