Lielbritānijas parlamenta deputāti otrdien veica izšķirošo balsošanu par to, vai apstiprināt premjerministres Terēzas Mejas panākto "Brexit" vienošanos.


Meja, pirms balsojuma uzrunājot deputātus, norādīja, ka tas būs "vēsturisks lēmums, kas noteiks mūsu valsts nākotni paaudzēm ilgi".

Viņa piebilda, ka "katram no mums gadiem ilgi būs ar šo lēmumu jādzīvo".

Noslēdzot daudzdienu debates, premjere aicināja deputātus izvēlēties skaidru nākotni, nevis neskaidrību un atbalstīt vienošanos, tādējādi nodrošinot, ka Lielbritānija 29.martā izstāsies no Eiropas Savienības (ES).

Tomēr deputāti viņas vārdos neieklausījās. Vienosanās tika noraidīta ar balsu sadalījumu: 202 pret 432.

Tādā veidā šobrīd tālāk ir iespējami visdažādākie scenāriji: sākot no visskarbākās izstāšanās no Eiropas Savienības un beidzot ar Brexit pilnīgu atcelšanu.

"Apakšnams ir runājis, un valdība to ņems vērā," pēc balsojuma atzina premjere. "Ir skaidrs, ka apakšnams neatbalsta šo vienošanos, taču šī vakara balsojums mums neko nepasaka par to, ko tas atbalsta."

Viņa piebilda, ka nav skaidrs pat tas, vai parlaments cienīs britu tautas lēmumu par izstāšanos no ES.

Tikmēr opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins jau iesniedzis pieprasījumu balsot par neuzticības izteikšanu Mejai, jo viņas valdība cietusi "katastrofālu" sakāvi.

Neuzticības balsojums gaidāms jau trešdien.