Inetas Radevičas pozitīvie dopinga analīžu rezultāti ir lielākais trieciens pēdējo gadu laikā Latvijas vieglatlētikai. Londonas olimpiskajās spēlēs Ineta tāllēkšanā izcīnīja ceturto vietu, un tieši tur ņemtajās analīzēs atrasta aizliegtā viela anaboliskā steroīda oksandrolons. Tas atklāts sešus gadus pēc veiktajām analīzēm.


Tieši šī iemesla dēļ Radeviča otrdien atkāpās no Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidentes amata.

"Sākotnēji šo vielu, es domāju, neatklāja un tagad atklāja, jo tās vielas koncentrācijas līmenis ir neliels. Tāpēc ar jaunākajām metodēm to ir iespējams atklāt, bet pirms vairākiem gadiem to vienkārši nebija iespējams atklāt," intervijā Latvijas Televīzijas skaidroja Eiropas Vieglatlētikas asociācijas antidopinga delegāts Gatis Berķis.

Latvijas Olimpiskās vienības galvenā ārste Līga Cīrule pastāstīja, ka tolaik Radeviča ļoti reti tika uz Latviju – bija nometnes gan Krievijā, gan Amerikā.

"Droši vien, ka viņa lietoja uztura bagātinātājus, kurus mēs tieši nezinājām, kādus viņa lieto. Un kurus viņai rekomendēja droši vien krievu treneri un ārsti."

Ierasti Starptautiskā vieglatlētikas savienība par anabolisko steroīdu lietošanu piešķir četru gadu diskvalifikāciju. Ja to nāksies izciest, atgriezties vadošajos amatos nebūs vienkārši.

"Viss ir atkarīgs, kādi būs lēmumi, vai būs diskvalifikācija, kāda tā būs, uz kādu termiņu – to tikai laiks parādīs. Tas būtībā ir iespējams. Cerams, ka pasaulē nāks trešais bērns, viss nomierināsies apkārt," pauda Latvijas Vieglatlētikas savienības valdes priekšsēdētājs Valdis Smočs.