Latvijas rokmūzikas leģenda, ģitārists un dziesmu autors Harijs Zariņš pirms četriem gadiem atklāja, ka viņam ir vēzis, un lēma par labu viroterapijai, medikamenta Rigvir lietošanai, kas tagad ir apturēta un apdraud viņa dzīvību, ziņo žurnāls “Privātā Dzīve”.


"Man ir palikusi vairs tikai viena Rigvir ampula. Kurš atbildēs tad, ja, pārstājot lietot zāles, man kļūs sliktāk? Ko darīšu pēc pusotra mēneša? Man šobrīd nav variantu," izdevumam atklāja izmisušais Zariņš.

"Līdz šim man zāles bija pieejamas bez maksas, un tās nemaksā tik kosmiskas cenas kā visi jaunie preparāti.

Es negribu krāmēt sevī iekšā sintētiku, nezinot, kas pēc tam ar mani var notikt. Ir vēl viena nianse – ja man tiktu piedāvātas ārzemēs ražotas zāles, kas būtu absolūti identiskas Rigvir, es tik un tā izvēlētos Latvijas produktu.

Piedodiet, bet visās reklāmās šobrīd tiek skandināts aicinājums izvēlēties tieši Latvijas produktu. Un šeit mēs vienu tādu vienkārši kaujam nost," saka mūziķis, piebilstot, ka nav noslēpums - onkoloģijā katrs velk deķi uz savu pusi un cīnās par ietekmi.

Jau ziņots, ka saistībā ar konstatētām nepilnībām Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu apturēt "Rigvir" izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai, turklāt Nacionālais veselības dienests (NVD) pieņēmis lēmumu par "Rigvir" svītrošanu no valsts kompensējamo zāļu saraksta.

TVNET