Plaši vēstīts, ka Jelgavas novada pašvaldība, ar varu izliekot iemītniekus pensionārus, īstenojusi patvaļīgi uzceltas dzīvojamās ēkas piespiedu nojaukšanu. Latvijā tas ir nebijis gadījums.


Daudzus satraucis jautājums - kur tagad mitināsies no ēkas izliktie, kuri faktiski zaudējuši arī mājā atradušos iedzīvi.

Jelgavas no vada pašvaldība informē, ka nojauktās ēkas īpašnieki neesot vērsušies domē ar lūgumu piešķirt dzīvojamo platību, vēsta Latvijas Avīze. Ēkas īpašniecei ar dzīvesbiedru piederot arī cits īpašums - dzīvoklis Kalnciemā, kas nozīmējot, ka īpašuma "Luģi 1" nojaukšanas dēļ cilvēki neesot palikuši bez pajumtes.

Jau ziņots, ka pēc pašvaldības skaidrojuma, parasti, ja pat lemts par patvaļīgas būvniecības objekta nojaukšanu, to īsteno pats īpašnieks, taču šajā gadījumā tā organizēta ar vairāku dienestu iesaisti, "ņemot vērā īpašnieku ignorējošo attieksmi domes un tiesas lēmumu izpildei.

Māja tika uzcelta bez būvatļaujas, jo zemes gabals atrodas Lielupes aizsargjoslā un ir plūdu apdraudēts. Sarakste ar īpašniekiem un tiesvedības ilgst kopš 2010.gada.

nozagts.com