Dānijā aizturētā Latvijas pilsone Kristīne Misāne, kuras izdošanu prasīja Dienvidāfrika, otrdien, 3.martā, ir nogādāta Latvijā, ziņo LTV.


Ģenerālprokuratūra 25 februārī saņēmusi Dānijas kompetento iestāžu lēmumu par Misānes izdošanu Latvijai, kas bija jāveic līdz šā gada 4.martam. Latvija pieprasīja Misāne izdošanu, pamatojoties uz lietu, kurā Misāne atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Latvijā Misānei inkriminēti trīs likumpārkāpumi – tiesas nolēmuma neievērošana par tēva tiesībām tikties ar bērnu, dokumentu viltošana un svešas kredītkartes izmantošana.

Jau vēstīts, ka Dānijas ģenerālprokurors atcēla Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) un atzina, ka Misāne jāizdod Latvijai.

24. februārī Dānijas tiesa oficiāli pieņēma lēmumu par Misānes izdošanu Latvijai. Misāne iepriekš izteikusies, ka nevēlas izbēgt no soda, bet grib to izciest Latvijā, kur varēs redzēt savus bērnus. Jaunāko no tiem – četrgadīgo meitiņu – viņa nav satikusi jau vairāk nekā gadu un divus mēnešus, kopš tika aizturēta Dānijā.