Pirms aptuveni nedēļas dziedātāja Laima Vaikule nonāca skandāla epicentrā, jo neapdomīgi atklāti izteicās par savu iespējamo koncertēšanu Krievijas okupētājā Krimā. Uz žurnālistu jautājumu dziedātāja paziņoja, ka uz Krimu nedosies uzstāties ne par kādu naudu, jo viņa ir Eiropas Savienības valsts pilsone un viņai ir aizliegts to darīt.


Dziedātājas atklātība pārsteidza viņas cienītājus Krievijā, taču par Laimas koncertdarbību tagad ir ieinteresējušās Krievijas varas iestādes, ziņo jauns.lv. Kaimiņvalsts oficiālā vara vēlas apturēt Vaikules koncertus Krievijas teritorijā, atzīstot tos par nelikumīgiem, vēstī Krievijas mediji.   

Krievijas Federācijas Iekšlietu ministrijas Maskavas filiāles Noziedzības un ekonomisko noziegumu darba grupas vadītājs Aleksandrs Haminskis paziņojis, ka ārzemju skatuves māksliniekiem, kuri ierodas viesizrādēs Krievijā, ir jāievēro vairāki likumi.

"Ikvienam ārzemju valsts pilsonim, kurš strādā Krievijas Federācijas teritorijā, ir jānoformē parastā darba vīza ar norādītu brauciena mērķi. Tāpat jābūt arī līgumam ar norādītu honorāra summu, turklāt ir jānomaksā nodokļi no visiem honorāriem, ieskaitot tos, kuri saņemti skaidrā naudā. Ja ārzemju izpildītājs paziņo, ka gatavojas uzstāties bez maksas, viņam tāpat ir jāsaņem nevis tūrista, bet parastā vīza. Ja cilvēks publiski paziņo, ka ir likumpaklausīgs, tas nozīmē, ka viņam nav ko slēpt. Taču būt likumpaklausīgam savā zemē un pārkāpt darba likumdošanu citā valstī - tas nav pieļaujams," Haminskis uzsvēris sarunā ar "Starhit".

Tagad Krievijas valsts varas iestādes veiks pilnu pārbaudi, vai Laimas Vaikules koncerti un to organizēšana Krievijā ir bijusi likumīga. Tostarp tiks pārbaudītas arī Laimas uzstāšanās korporatīvajos pasākumos un privātajās ballītēs. Šā iemesla dēļ patlaban tiek vākti un apkopoti foto un video materiāli, kuros ir liecības par Vaikules uzstāšanos Krievijā, kā arī informācija par viņas ienākumiem.

Ja pārbaudē atklāsies, ka dziedātāja ir pārkāpusi darba likumdošanas noteikumus Krievijā, sankcijas var būt diezgan bargas. Bez iespējamā naudas soda viņai var aizliegt arī turpmāk uzstāties Krievijas Federācijas teritorijā.  

kasjauns.lv