Vērtīgākais dzīvokļu iegādes darījums pērn bijis 1,5 miljonus eiro vērts - Roberts Džeikobs Pera pērn augustā par šādu summu nopircis 311,7 kvadrātmetrus lielu dzīvokli Kuģu ielā 28 - jaunajā projektā River Breeze Residence, Rīgā, ko pārdeva SIA Klīversala, vēsta laikraksts Dienas Bizness.


Kā liecina internetā atrodamā informācija, R. Dž. Pera dzimis 1978. gada 10. martā un ir amerikāņu uzņēmējs. Viņš ir Ubiquiti Networks - globālas komunikācijas tehnoloģiju kompānijas - dibinātājs.

2012. gada oktobrī viņš kļuva par profesionāla ASV basketbola kluba Memfisas Grizzlies īpašnieku. Tiek lēsts, ka par sporta komandu samaksāti 350 miljoni ASV dolāru.

Ubiquiti Networks darbojas arī Latvijas tirgū.

Savu pirmo datoru pakalpojumu kompāniju R. Dž. Pera dibinājis, vēl mācoties skolā. Kompānija nodrošināja tīkla un datubāzes pakalpojumus vietējiem uzņēmumiem. R. Dž. Pera spēlējis skolas basketbola komandā, bet bijis spiests to pārtraukt veselības problēmu dēļ. Pēc tam viņš studējis Kalfornijas Universitātē, kur apguvis elektrotehniku un japāņu valodu.

R. Dž. Pera apbrīnojis Stīvu Džobsu un ieguvis darbu kompānijā Apple. Tur viņš testējis kompānijas Wi-Fi ierīces, lai nodrošinātu atbilstību Federālo sakaru komisijas standartiem attiecībā uz elektromagnētiskajām emisijām. Šajā darbā viņam dzimusi ideja, kā paplašināt piekļuvi internetam grūti pieejamās vietās.

2005. gadā R. Dž. Pera bijis gatavs sākt pats savu biznesu un pametis darbu kompānijā Apple, lai dibinātu Ubiquiti Networks. R. Dž. Pera Ubiquiti Networks dibinājis 2005. gada martā, ieguldot 30 tūkstošus ASV dolāru, tai skaitā savus personīgos līdzekļus.

2018. gadā uzņēmēja bagātība tika lēsta 6,1 miljarda ASV dolāru apmērā.