Pret populistiem nav jācīnās, bet jāizprot cilvēku atbalsts tiem, trešdien uzrunā Eiropas Parlamentam par Eiropas Savienības (ES) nākotni uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).


Uzrunā eiroparlamentāriešiem Kariņš stāstīja par Latvijas valsts sarežģīto vēsturi un savas ģimenes vēsturi, kā arī uzsvēra, ka Latvija nevienu dienu nav nožēlojusi lēmumu iestāties ES.

Premjerministrs norādīja uz ES kopīgajām vērtībām - brīvību, demokrātiskumu un tiesiskumu. "Vēsturiski Eiropā strīdi par varu tika risināti ar militāru spēku, bet tagad konflikti tiek risināti debašu ceļā un balsojot," piebilda premjers.

Kariņš arī norādīja uz ES ekonomikas stūrakmeni - vienoto tirgu, kas ar vairāk nekā 500 miljoniem iedzīvotāju ir viens no lielākajiem tirgiem pasaulē.

Tajā pašā laikā Ministru prezidents norādīja, ka Eiropā ne viss ir tik pozitīvi, jo atsevišķi politiķi pauž ne tik siltas jūtas pret ES.

"Ir politiķi, kas piedāvā vienkāršotas atbildes uz sarežģītiem jautājumiem. Mēs bieži viņus saucam par populistiem. Tomēr aicinu necīnīties pret populistiem, jo tas ir bezjēdzīgi. Drīzāk centīsimies saprast, kāpēc cilvēki uzklausa populistus, kāpēc cilvēki ir neapmierināti," atzina Kariņš.