Kad būs izveidota jaunā valdība, to atbalstīs vai nu visi "KPV LV" deputāti vai neviens, izriet no "KPV LV" līdzpriekšsēdētāja Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa paustā sociālajā tīklā "Twitter".


Kaimiņš noraidījis publiski izskanējušos minējumus, ka gadījumā, ja valdību veidotu "Jaunās Vienotības" (JV) politiķis Krišjānis Kariņš, tad tā, iespējams, varētu rēķināties arī ar kādām "KPV LV" balsīm. "Nebūs "kādām". Visas. Vai neviena," tviterī solījis Kaimiņš.

"KPV LV" līdzpriekšsēdētājs arī paudis skepsi par to, ka jaunās koalīcijas kodols sākotnēji varētu tikt veidots vien no partijām, kurām kopā ir 50 Saeimas deputātu balsis, jo iepriekš izskanējušajos variantos valdības izveidei neesot pieticis pat ar 53 deputātu atbalstu.

Kaimiņš pēdējās dienās visai skopi sniedzis plašsaziņas līdzekļiem komentārus par valdības veidošanas aktualitātēm, taču tviterī viņš norādījis, ka nekur nav pazudis, tikai vēro notikumus, tos nekomentējot.

Kā ziņots, neraugoties uz JV oficiālo nostāju, ticamākais kandidāts Ministru prezidenta amatam, kas varētu gūt arī vismaz neliela vairākuma atbalstu, pagaidām ir Kariņš.

Vairākas partijas sarunā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni paudušas, ka varētu izvērtēt Kariņa kandidatūru. Prezidents esot vaicājis arī par bezpartejisku premjera kandidatūru, tomēr partiju vairākums šādu ideju neatbalsta.

leta.lv