Glorija Trevisana un Marko Gotardi dzīvoja Londonā, daudzdzīvokļu ēkā, kas naktī uz trešdienu aizdegās un vairāk kā 30 cilvēki ugunsgrēkā gāja bojā, bet vēl vairāk kā 60 cilvēki ir pasludināti bez vēsts pazuduši. Arī Glorija un Marko ir starp bojā gājušajām personām.


Glorija un Marko, abi 27 gadus veci, bija pabeiguši arhitektūras studijas Itālijā un devušies uz Londonu, lai atrastu darbu un uzsāktu dzīvi Lielbritānijā. Bieži vien viņi jūsmoja par skatu, kas pavērās no viņu dzīvokļa, kas atradās 23. stāvā…

Foto: Facebook

Glorija vecākiem piezvanījusi ap trijiem no rīta, teikdama, ka uguns ir izlauzusies pa visu māju, un viņi gaida palīdzību.

"Paldies, māmiņ, par visu, ko manā labā darīji," meitene esot teikusi, kā apliecina ģimenes advokāte. 

Viņa atvadījās un pateicās vecākiem. Marko sākumā centās vecākus nomierināt, stāstot, ka viss būs kārtībā, tomēr pēc laika arī Marko atvadījās no saviem vecākiem, stāstot, ka visapkārt ir dūmi un tie ceļas aizvien augstāk…

"Mēs runājāmies līdz pat pēdējam brīdim... plkst. 4.07 no rīta viņš pateica mums, ka viņa dzīvoklis ir pilns ar dūmiem un situācija ir ārkārtēja. Tad zvans pārtrūka un no tā brīža vairs nav bijis nekādu sarunu," stāsta sērojošais tēvs.

Glorijas tēvs stāstīja, ka jaunieši esot mēģinājuši tikt lejā, bet liesmu un dūmu kāpnēs bijis pārāk daudz…

Jau informēts, ka policija piektdien, 16. jūnijā, paziņoja, ka ugunsgrēkā "Grenfell Tower" ēkā Londonā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 30. 

Vēl 24 cilvēki atrodas slimnīcā, tostarp 12 ir intensīvās aprūpes nodaļā, pavēstīja Metropoles policijas priekšnieks Stjuarts Kandijs.

Viņš arī atzina, ka ugunsgrēkā bojāgājušo skaits, domājams, pieaugs. Tabloīds "The Sun" piektdien vēsta, ka pēc ugunsgrēka "Grenfell Tower" ēkā Londonā joprojām skaitās pazuduši 65 cilvēki.

"Mēs izpētījām uguns sākotnējo izcelšanās vietu, un šobrīd nekas neliecina par to, ka uguns tika pielaista tīši," Kandijs norādīja preses konferencē.

Ugunsgrēks 24 stāvu ēkā "Grenfell Tower" izcēlās naktī uz trešdienu.

"Grenfell Tower" dzīvoja ap 600 cilvēku un pazudušas veselas ģimenes. Policija brīdinājusi, ka tā varētu nebūtu spējīga identificēt visus ugunsgrēkā bojāgājušos.

mirror.co.uk