Alus meistaru festivālā Riga Craft Beer Weekend interesenti varēs degustēt 480 meistaralus šķirnes no 60 alus darītavām, aģentūru LETA informēja biedrībā Alus brālība.


Biedrības valdes loceklis Andrejs Šikors informēja, ka festivāls Latvijā notiks pirmo reizi.

"Tā pamata ideja ir sniegt iespēju apmeklētājiem iepazīt jaunas garšas, izzināt dažādās meistaralus garšas un palīdzēt atrast savu īsto meistara alu," sacīja Šikors.

Šikors sacīja, ka, ieejot festivālā, katrs apmeklētājs saņems dāvanā festivālam Riga Craft Beer Weekend radītu degustācijas glāzi no Sahm, kurā degustācijai varēs pildīt ikvienu no alus šķirnēm. Alus degustēšana būs neierobežota.

Festivāls norisināsies nākamā gada 4. un 5.janvārī Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā, Ķīpsalas ielā 8, Rīgā. Biļetes cenas ir no 50 līdz 70 eiro.

Festivālu organizē alus, iesala dzērienu un kvasa biedrība Alus brālība un tehniskā nodrošinājuma uzņēmums SIA Showconsulting, kas ir ilggadējs starptautiskā alus festivāla Latviabeerfest, Latvijas alus gada balvas pasniegšanas ceremonijas un konkursa Baltic Beer Star rīkotājs. Katru gadu biedrība organizē arī Baltijas valstu alus darītāju zinātniski praktisko konferenci.

Biedrības mērķis ir apvienot nozares dalībniekus un entuziastus, sekmēt alus kultūras izaugsmi Latvijā, veicināt izpratni par alus nozari un izglītot sabiedrību par nozarei nozīmīgiem jautājumiem.

leta.lv