Eiropas Komisija (EK) kaunina Latviju par ilgstoši neatrisinātām problēmām, kas ir saistītas ar sociālo politiku, augstiem nodokļiem, zemām algām un cilvēki aizbraukšanu no valsts, vēsta raidījums "LNT ziņas".


Latvija skaitās to valstu vidū, kas visstraujāk tuvinās Eiropas Savienības vidējiem ekonomiskās izaugsmes rādītājiem, taču kā izrādās labumu no ekonomiskās situācijas uzlabošanās gūst tikai tā Latvijas iedzīvotāju daļa, kas var atļauties dzīvot turīgi. Tā jaunākajā ziņojumā secinājusi Eiropas Komisija.

Latvijā patlaban ir kritiski augsts iedzīvotāju skaits, kas pakļauti nabadzības riskam un sociālai atstumtībai – šīs ir jomas, uz ko Eiropas Komisija ziņojumos Latvijai norāda jau pēdējos septiņus gadus.

"Es tikai gribu atgādināt, –  kā jūs zināt sociāla politika, labvēlīga un attīstoša sociālā politika ir Eiropas Savienības pamata vērtība. Mēs uz šo problēmu esam norādījuši vairākkārt. Latvija septiņu gadu periodā tikai nedaudz ir uzlabojusi labklājības rādītājus. Tikai tad, kad situācija šajās jomās uzlabosies, mēs varēsim runāt par kopējo ekonomisko izaugsmi," norāda EK nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta pārstāve Mjuriela Gina.

Sociālās nevienlīdzības veicinošais faktors Eiropas Komisijas ieskatā ir nesamērīgi augstais nodokļu slogs. Nodokļu politika Latvijā tiek vērtēta kā sestā sliktākā Eiropas Savienības valstu vidū. Eiropas amatpersonas uzskata, ka tie arī pēc reformas saglabājas stipri virs vidējā Eiropas Savienības līmeņa un ir augstākie Baltijā.