Jau vēstīts, ka regbista Dāvja Pērkona bezvests.lv brīvprātīgo piektā meklēšanas reize Olainē sestdien ir devusi rezultātus: Dāvis ir atrasts, taču diemžēl miris. Valsts policija norāda, ka pēc sākotnējās ķermeņa apskates, nav konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes un visdrīzāk situācija norāda uz iespējamu pašnāvību.


28 gadu vecais Dāvis Pērkons bez pēdām pazuda 2018.gada 23.decembrī. Neraugoties uz visām brīvprātīgo pūlēm, kuri līdz šim dažādos sastāvos meklēja pazudušo dažādās vietās Olaines apkārtnē 26., 27., 30., un 31.decembrī, līdz šim meklējumi nebija snieguši gaidītos rezultātus.

Tagad, kad mežā beidzot nokusa sniegs un ūdenstilpnes atbrīvojās no ledus, meklējumi atsākās. Sestdien uz Olaini atbrauca aptuveni 40 cilvēku – bezvests.lv brīvprātīgie, Dāvja vecāki un tuvākie draugi. Brīvprātīgie sadalījās trijās grupās, apkārtne tika sadalīta kvadrātos un tika metodiski pārmeklēta visa atzīmētā teritorija, kura iepriekš netika pārmeklēta – mežs, grāvji, klajumi, apkārtne ap attīrīšanas iekārtām, pamestās mājas, ūdenstilpnes. Papildus tika rūpīgi pārmeklētas arī atvērtās lūkas un citi aizdomīgi objekti.

Bija palaists drons, lai varētu precīzāk aplūkot apkārtni no augšas.

Cilvēka meklēšanu uzsāka pulksten 10 no rīta un tā tika veikta vairākos posmos – grupas devās prom, izpildīja kārtējo uzdevumu un atgriezās atpakaļ. Meklējumi beidzās aptuveni četros pēcpusdienā: pārmeklējot pēdējo meža posmu, ar sarežģītu ģeogrāfisko izvietojumu (aizaudzis biezs mežs ar daudziem kritušiem kokiem) Antona Šiško un Jevģēnija Korsuna grupa pamanīja vienā no maršruta posmiem cilvēka ķermeni. Uzreiz tika izsaukta Valsts policija un ievērotas nepieciešamās formalitātes.

Pērkons ir atrasts 2019.gada 23.martā, pēc trim mēnešiem no pazušanas brīža. Diemžēl bez dzīvības pazīmēm.

Pēc ieraksta Valsts policijas FB mājaslapā, redzamas vardarbības pazīmes netika atklātas. Iespējams, pazudušais labprātīgi šķīrās no dzīves, taču to vēl noteiks ekspertīze. Pateicamies par sniegto palīdzību Valsts policijas īpaši smagu noziegumu atklāšanas 1.nodaļai, kā arī par atbalstu Olaines policijai – gan kriminālajai, gan arī pašvaldības.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Dāvja tuviniekiem un draugiem.