Ziemeļamerikā populārajā hokeja podkāstā “Spittin Chiclets”, ko vada bijušie NHL hokejisti Pols Bisonets un Rejs Vitnijs, viesojās uzbrucējs Tedijs Persels, kurš iepriekšējā sezonā pārstāvēja Omskas “Avangard” krāsas Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Persels dalījās par savu laiku Omskā, norādot uz savu slikto pieredzi, vēsta sportazinas.com.


“Līga uzbūvēta ap vienu komandu,” pagājušo KHL sezonu komentēja Persels. “Mēs spēlējām pret SKA un zaudējām 2:3, bet kādas 15 reizes spēlējām mazākumā. Puiši uz soliņa jau smējās par notiekošo. Tiesneši uzvedās ļoti savādi. Piemēram, acīmredzams pārmetiens, mes apstājamies, bet SKA spēlētājs skrien pēc ripas, tiesneša roka tomēr nolaižas, un spēle turpinās.”

Omska man nesamaksāja 100 000 ASV dolārus (87 550 eiro). Klubā apsolīja, ka samaksās par inventāru. Četrus mēnešus spēlēju ar vecu, bet pirms “play-off” man pēkšņi iedod 40 jaunas nūjas un paprasa, lai samaksāju 8000 dolāru… Tāpat manā līgumā bija punkts, ka viņiem jāapmaksā biļetes uz Krieviju maniem vecākiem. Neko no tā nesaņēmu. Lai viņi iet no kurienes nākuši,” laiku Omskā atcerās Parsels.

Hokejists arī pastāstīja par Krievijas hokeja specifiku – bāzēm: “Mēs pavadījām bāzē veselas dienas – tas bija kā cietumā. Divas dienas pēc izstāšanās no “play-off” mēs nedrīkstējām pamest Omsku, kaut sezona bija beigusies. Kas par sviestu? Nolēmu nevienam neko neteikt un doties prom. Pateicu šoferim, lai aizved uz lidostu un teicu viņam: viss, vecīt, paliec sveiks. Vairs neatgriezīšos.

Omskas rindās Parsels aizvadīja 21 spēli pamatturnīrā, gūstot trīs vārtus un atdodot deviņas rezultatīvas piespēles, bet Gagarina kausa izcīņā uzbrucējam septiņas spēles, vieni vārti un piecas piespēles.

33 gadus vecais Parsels pavēstīja, ka noslēdzis karjeru un šobrīd pievienojies Losandželosas “Kings” organizācijai. Tāpat vasarā viņš palīdzējis vairākiem NHL hokejistiem sagatavoties sezonai. NHL Parsels aizvadījis gandrīz 600 spēles, pārstāvot tādas komandas kā Losandželosas “Kings”, Tampabejas “Lightning”, Floridas “Panthers” un Edmontonas “Oilers”.