Līdzšinējā saskarsmē jaunais "Rīgas satiksmes" (RS) pagaidu vadītājs Ernests Saulītis par sevi radījis priekšstatu kā par Rīgas mēra Nila Ušakova sistēmai izteikti lojālu cilvēku, šorīt Latvijas Radio stāstīja Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (V).


Ķirsis atzina, ka ir bažas, ka Saulīša vadībā RS veiktajam auditam, kurā, pēc iepriekšējā uzņēmuma vadītāja Anrija Matīsa vārdiem, atklāta virkne pārkāpumu, nekādu seku nebūs.

Ķirsis pauda viedokli, ka no RS pašlaik kļūst redzamas gadiem uzkrātās problēmas, lielākā no kurām esot korupcija. Šīs problēmas rezultējušās arvien lielākās un lielākās pašvaldības dotācijās uzņēmumam.

Tāpat RS esot bijusi vērojama fiktīvā nodarbinātība, maksājot algas "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) biedriem, turklāt RS vadībā allaž bijuši "Saskaņai" un GKR pietuvināti cilvēki.

Ķirsis uzskata, ka Matīss atkāpies, jo redzējis visas šīs problēmas, nav sajutis pašvaldības vadības atbalstu jautājumu risināšanai un "negribēja sēdēt cietumā".

Opozīcijas deputāts domā, ka pēc Ušakova lēmuma kandidēt Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās viņa atlaišanai no Rīgas mēra amata vairs nebūtu nekādas jēgas, jo tas nevājinātu pašvaldībā valdošo koalīciju, kas turpina uzturēt sistēmu. Viņš domā, ka Ušakovs nolēmis doties uz EP nevis tāpēc, ka vēlas iegūt imunitāti pret kādu iespējamu kriminālvajāšanu, bet gan vairāk tāpēc, ka jūt, ka viņš zaudēšot nākamajās Rīgas domes vēlēšanās pēc pāris gadiem.

Kā ziņots, pašvaldības uzņēmuma RS pagaidu valdes priekšsēdētājs Matīss 5.martā atstāja šo amatu, jo Rīgas dome viņam nesniedzot atbalstu to kapitālsabiedrības problēmu risināšanā, kas nav paša uzņēmuma pārziņā un kuru novēršana ir iespējama tikai ar pašvaldības lēmumiem. Ušakovs Matīsa vietā RS vadīšanu uzticēja ilggadējam Rīgas domes darbiniekam Saulītim.

Skaidrojot savu lēmumu atstāt RS pagaidu valdes vadītāja amatu, Matīss aģentūrai LETA sacīja, ka lielāks pašvaldības atbalsts būtu nepieciešams, piemēram, apstiprinot jauno biļešu pašizmaksu, pārskatot RS un "Rīgas mikroautobusu satiksmes" maršrutus, lemjot par tarifu maiņu un citām praktiskām lietām.

leta.lv