Daugavpils tiesa par vīrieša noduršanu autobusa pieturā Daugavpilī un nelikumīgu narkotisko vielu apriti lielā apmērā piespriedusi apsūdzētajam Vladislavam Stepanovam 15 gadu cietumsodu, informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.


Stepanovs atzīts par vainīgu pēc Krimināllikuma 116.panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu un 132.panta - par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumu. Daļēji saskaitot abus sodus, viņam noteikts cietumsods uz 12 gadiem un vienu mēnesi.

Taču, ņemot vērā, ka nesen izskatīta arī cita krimināllieta Stepanova apsūdzībā par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu, kas izdarīts lielā apmērā, kā galīgais sods viņam noteikta brīvības atņemšana uz 15 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, kā arī transportlīdzekļa vadītāja apliecības atņemšana uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem.

Tāpat Trokša-Traško skaidroja, ka no apsūdzētā nolemts piedzīt 2150 eiro kompensāciju.

Jau vēstīts, ka apsūdzība Stepanovam uzrādīta pēc Krimināllikuma 116.panta - par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība) - un 132.panta - par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumu. Par šādu likumpārkāpumu vainīgās personas soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

2018.gada 3.janvārī Daugavpilī, Cietokšņa ielā sabiedriskā transporta pieturā tika sadurts un no gūtajiem miesas bojājumiem notikuma vietā mira kāds 1984.gadā dzimis vīrietis. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, starp diviem, iespējams, agrāk pazīstamiem vīriešiem bija izcēlies konflikts, kura rezultātā viens no vīriešiem ar nazi sadūris otru. Konkrēti konflikta cēloņi netiek nosaukti, kā arī netiek noliegta iespēja, ka likumpārkāpums pastrādāts personisku motīvu dēļ.

Daugavpils Pašvaldības policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka konflikts neesot bijis ilgstošs un acīmredzams, līdz ar to arī pamanīt to un novērst tiesībsargiem nav bijis iespēju.

Stepanovs tika aizturēts 4.janvāra vakarā Ogrē sadarbībā ar Valsts policijas Galvenā kriminālpolicijas pārvaldes un pretterorisma vienības "Omega" darbiniekiem.