Šorīt uz atbalsta akciju Valsts prezidenta amata kandidātam, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam Levitam sanāca mazāk nekā 20 cilvēku, taču daži cilvēki akcijā valsts vadītāja amatā labprātāk redzētu tiesībsargu Juri Jansonu.


Kā novēroja aģentūra LETA, šorīt iepretim Saeimai bija sapulcējušies cilvēki, lai paustu atbalstu Levitam. Taču uz akciju bija ieradušies arī vairāki cilvēki, kuri izvēlējušies atbalstīt Jansonu.

"Tas ir mūsu prezidentiņš!" pie Saeimas satiekot Jansonu, sauca kāda kundze, kurai piebiedrojās vēl vairāki uz pasākumu atnākuši cilvēki, uzsverot, ka "Latvijai vajag savu dēlu".

Levita atbalstītāju pulciņš, kuru vidū bija arī juriste Ieva Brante, kura startēja Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) saraksta, ar dažiem maziem plakātiem rokās skandēja "Levitu par prezidentu!".

Saeimā ierodoties deputātiem, klātesošie mudināja viņus balsot pēc sirdsapziņas, ik pa laikam taujājot, vai kāds no politiķiem "taču nebalsos" par kādu no kandidātiem.

Kā ziņots, šodien notiekošajās Valsts prezidenta vēlēšanās uz augsto amatu kandidēs Levits, Jansons un deputāts Didzis Šmits (KPV LV).