Neizmaksātu cīkstoņu honorāru dēļ pastāv risks, ka Pasaules boksa Supersērija (WBSS) pārtrauks savu darbību vēl pirms turnīra otrās sezonas beigām, liecina ietekmīgā medija “The Ring” rīcībā esošā informācija.


Tiek ziņots, ka Supersērijas galvenā finansiālā atbalstītāja “Comosa AG” valdē izveidojušās saspīlētas attiecības. Galvenā problēma – daži investori ieguldījuši lielāku naudas summu nekā iepriekš plānots, kamēr citi joprojām nav veikuši savus līgumā noteiktos maksājumus, vēsta sportazinas.com.

WBSS pusfinālus paredzēts aizvadīt jau februārī un martā, taču pagaidām nav oficiālu apstiprinājumu nedz par to norises vietām, nedz laikiem. “The Ring” vēstī, ka situācija esot sarežģīta, taču turnīra organizatori joprojām cer, ka iekšējās nesaskaņas tiks atrisinātas.

“The Ring” avoti arī ziņo, ka vairāki bokseri joprojām nav saņēmuši honorārus par aizvadītajām ceturtdaļfināla cīņām, turklāt summas nav no tām mazākajām, jo dažiem cīkstoņiem paredzēts izmaksāt summas, kas mērāmas ar sešiem cipariem. Šobrīd pastāv risks, ka netiks aizvadīts neviens no atlikušajiem WBSS pusfināliem trīs svara kategorijās, tostarp Latvijas labākā boksera Maira Brieža duelis ar poli Kšištofu Glovacki par vietu finālā pirmā smagā svara kategorijā.

Supersērijas pirmās sezonas balvu fonds tika lēsts 50 miljonu ASV dolāru apmērā (43,9 miljoni eiro). Tika solīts, ka ukrainis Oleksandrs Usiks par uzvaru pirmā smagā svara kategorijā saņems apaļus desmit miljonus, taču, kā vēlāk intervijā atzina pats bokseris, izmaksātā summa bija vien nepilni divi miljoni dolāru (1,7 miljoni eiro).

Medijs raksta, ka WBSS ambiciozā ideja vienā turnīrā sapulcēt pasaules elites bokserus ir finansiāls risks, jo ir grūti apmierināt visus bokserus, kā arī viņu promouterus. Ja radušās problēmas netiks atrisinātas iespējami ātri, WBSS projekts var sabrukt vēl pirms pirmajām pusfināla cīņām nākamā gada sākumā.

sportazinas.com