Pēc brīdinājuma par uzņēmuma likvidāciju aviokompānijas airBaltic privātais akcionārs Aircraft Leasing 1 ir bijis spiests atklāt savu patieso labuma guvēju. Tiesa, nekādu lielo pārsteigumu nav, - uzņēmuma oficiālais labuma guvējs ir Dānijas uzņēmējs Larss Tūsens, vēsta portāls Pietiek.


Kā rāda Lursoft datu bāzes, neilgi pēc tam, kad Aircraft Leasing 1 tika pieminēts saistībā ar tā patieso labuma guvēju slēpšanu, kas varēja beigties ar uzņēmuma likvidāciju, kompānija izšķīrās pat šīs informācijas atklāšanu.

Uzņēmums atklājis, ka no 23. aprīļa tā patiesais labuma guvējs caur Dānijā reģistrēto LTAB1 ApS ir šīs valsts uzņēmējs Tūsens, kuram līdz ar to vismaz oficiāli pieder 19.94443 % airBaltic akciju. Savukārt pārējās joprojām pieder Latvijas valstij.

Tūsena kļūšana par airBaltic akcionāru savulaik notika tikpat dīvaini kā faktiski viss, kas pēdējos desmit gados norisinājies saistībā ar airBaltic.

Bēdīgi slavenajai Ģirta Rungaiņa un Kārļa Krastiņa kompānijai Prudentia Advisers nespējot atrast airBaltic stratēģisko investoru, 2016. gadā kā finanšu investors tika piesaistīts odiozs vācu uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess.

Atbilstoši Latvijas valdības un Montāga-Girmesa parakstītajam līgumam viņš 2016. gada pavasarī airBaltic ieguldīja apmēram 52 miljonus eiro, bet Latvijas valsts - 80 miljonus eiro.

Pēc tam, izgāžoties Montāga-Girmesa plānam airBaltic iegādāties Krievijā ražotās Sukhoi Superjet lidmašīnas, 2017. gada pavasarī negaidīti tika paziņots, ka par airBaltic pastarpinātu mazākuma akcionāru kļuvis Dānijas uzņēmējs Tūsens.

Sevi Tūsens vienmēr ir saucis par finanšu, nevis stratēģisko investoru, kuram nav intereses iegūt lielāku daļu airBaltic akciju. Kādas finanses stāv aiz Tūsena, nekad nav bijis skaidrs.