Zemes vēsture ir pilna ar neticamām mistērijām. Jo vairāk mēs meklējam, jo vairāk noslēpumu mēs atklājam. Neskatoties uz to, ka arheologi un zinātnieki pūlās izprast atradumus, tomēr mēs ļoti daudz nezinam par pagātni. Var teikt, ka mēs esam suga ar amnēziju. Vai patiešām aizmirstība ir svētība?


Ir daudz atradumu, kas liek apšaubīt mūsu uzskatus par sabiedrības attīstību un seno civilizāciju iespējām. Šeit varēs redzēt dažas no pārsteidzošākajām mistērijām.

SacsayhuamaacutenInteresanta... Autors: Lestets Mistiskākie atradumi uz Zemes
1.

Sacsayhuamán

Interesanta vieta, kas atrodas netālu no bijušās inku galvaspilsētas Kuzko, Peru. Tās konstrukcijā ir izmantoti supermasīvi akmens bloki, bet neskatoties uz to ir sasniegta neiedomājama precizitāte, ko mūsdienās nevar atkārtot. Starp akmeņiem nevar ievietot pat papīra lapu.

Saules vārtinbsp  Puerta del... Autors: Lestets Mistiskākie atradumi uz Zemes
2.

Saules vārti  ( Puerta del Sol )

Tā megalītisku izmēru arka, kas ir izcirsta no viena akmens gabala. Tie atrodas Tivanaku, Bolīvijā. Iespējams, ka šī vieta ir bijusi plaša impērijas centrs pirmajā gadu tūkstotī. Lai ir diezgan daudz zināms par Senās Amerikas civilizācijām, arheologi tāpat nevar saprast visu simbolu nozīmi.

Longyou alasTās atrodas Ķīnā... Autors: Lestets Mistiskākie atradumi uz Zemes
3.

Longyou alas

Tās atrodas Ķīnā un šis varētu būt tiešām kā ne no šīs pasaules. Tās tika atklātas tikai 1992. g., bet, kā uzskata pētnieki, tad šī varētu būt lielākā cilvēku veidota struktūra, neskatoties uz to, ka tās ir veidotas pirms 2000 gadiem. Kas un kāpēc tās ir veidojis, nav precīzi zināms.

Yonaguni Tas ir zemūdens... Autors: Lestets Mistiskākie atradumi uz Zemes
4.

Yonaguni

Tas ir zemūdens monuments, kas ir atklāts pie Japānas krastiem. Daži to dēvē par japāņu Atlantīdu un ne bez pamata. Iespējams, ka vieta ir nonākusi zem ūdens pēc ledus laikmeta beigām pirms 12000 gadu. Tās pastāvēšanā principā apšauba mūsu zināšanas par aizvēsturi, jo tajā laikā nav bijis attīstītu civilizāciju, kas varētu radīt tādu struktūru.

MohendžodaroViena no vietām... Autors: Lestets Mistiskākie atradumi uz Zemes
5.

Mohendžodaro

Viena no vietām, ko daudzi grib uzskatīt par pierādījumu seno astronautu teorijām un kontaktiem ar citplanētiešiem. Nemaz nerunājot par tās pastāvēšanu, arī tās iznīcināšana ir mīkla. Pilsēta atrodas pie Indas upes. Tās teritorijā ir atrasts skelets, kura radioaktivitāte ir bijusi 50 x lielāka par apkārtējo fonu. Vai tiešām aizvēsturisks kodolkonflikts?

 

Derinkuyu pazemes... Autors: Lestets Mistiskākie atradumi uz Zemes
6.

Derinkuyu pazemes pilsēta

Atrodas Kapidokijā, Turcijā. Neticams piemērs seno laiku inženierijas spējām. Lai arī vieta ir tikusi izmantota par slēpšanos vietu kara gadījumā, vai tie paši cilvēki to ir radījuši? Jo ejas stiepjas simtiem metriem zem zemes un ir vairākos līmeņos.

Akmens sfērasLaikam... Autors: Lestets Mistiskākie atradumi uz Zemes
7.

Akmens sfēras

Laikam pazīstamākās no tām ir atrodamas Kosta Rikā, bet tādas var atrast visā pasaulē no Dienvidamerikas līdz pat Bosnijai-Hercogovinai. Ir leģendas, ka sfēru iekšienē ir apslēptas bagātības, bet sadauzot akmens lodes nekas nav atrasts. Kādam ir idejas, kāpēc tās vajadzēja taisīt?

Masīvs nazisVai tas ir... Autors: Lestets Mistiskākie atradumi uz Zemes
8.

Masīvs nazis

Vai tas ir gigantu nazis? Lai arī internetā var atrast šo bildi, nekas daudz par to nav zināms, kārtējais fotošopa darbs?

 

Vai nav tā, ka mēs vēlamies saskatīt mistērijas lietās, kas ir pilnīgi vienkāršas, vai arī pat, ja zinām kaut ko svarīgu, mēs izvēlēsimies aizmirst? Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā viltojumu no īstenības ir kļuvis arvien grūtāk atšķirt, bet vai tas nav tikai tāpēc, ka mums patīk radīt mistērijas? Ja atcerēties būtu svarīgākā lieta dzīvē, vai mūsu smadzenes tam nebūtu jau piemērojušās? Bet, nē, tās darbojas tieši otrādi, mums patīk aizmirst.