Rīgas domes opozīcijas partija "Latvijas attīstībai" pieprasa apturēt "novecojušu un dārgu lampiņu" izvietošanas projektu Rīgas pilsētas pieturvietās, informēja partijas pārstāve Ieva Graudiņa-Šutko.


Frakcijas deputāts Andris Bačkurs esot nosūtījis vēstuli "Rīgas satiksmei", rosinot apturēt uzsākto projektu, kas paredz sabiedriskā transporta pieturvietās izvietot apgaismošanas funkciju, aizstājot to ar modernu un mūsdienām atbilstošu elektronisko tablo.

"Daudzās Eiropas pilsētās sabiedriskā transporta pieturvietas jau sen aprīkotas ar mūsdienīgiem elektroniskiem tablo, pie tam, to izmaksas ir būtiski zemākas nekā šobrīd Rīgā uzstādītās "lampiņas ar podziņu"," pauž Bačkurs.

Uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča gan norādīja, ka tas esot tikai pilotprojekts un tā turpmākā nākotne nav izlemta. "Vienlaicīgi mēs gribētu atgādināt, ka šis apgaismojums īpaši palīdz gados vecākiem cilvēkiem, kuri pirms tam bija sūdzējušies, ka diennakts tumšajā laikā viņiem ir grūtības saskatīt kustības sarakstus," sacīja uzņēmuma pārstāve.

Komentējot to, kad Rīgā varētu tikt ieviesti "modernāki tablo" ar aktuālāko informāciju par transportlīdzekļu atrašanās vietu un citiem datiem, Bartaševiča norādīja, ka uzņēmums "Rīgas acs" jau strādājot pie šī projekta un šogad varētu tikt izsludināti projektēšanas darbi.

Taujāta, vai lietderīgāk nebūtu izveidot mobilo aplikāciju, kur iedzīvotāji fiziski varētu sekot līdzi transportlīdzekļu atrašanās vietai, pārstāve norādīja, ka šāds risinājums derētu vien viedtālruņu lietotājiem. "Taču nedrīkst aizmirst, ka mūsu auditorija ir arī seniori, kuri ne vienmēr ir uz "tu" ar tehnoloģijām," sacīja ierēdne.

Kā ziņots, atsevišķās galvaspilsētas sabiedriskā transporta pieturvietās izvietotas jauna tipa pieturvietas plāksnes ar apgaismojumu. Šādas plāksnes izvietotas piecās 13.janvāra ielas pieturvietās, kā arī 11.novembra krastmalas pieturvietā "Grēcinieku iela".

Tās aprīkotas ar iespēju kustības sarakstus izgaismot ar speciālu gaismas slēdzi, lai pasažieriem atvieglotu pieturvietu sarakstu aplūkošanu diennakts tumšajā laikā.

Minētās sešas pieturvietas patlaban izvietotas testa režīmā. Pēc uzņēmuma pārstāves Baibas Bartaševičas teiktā, jauno plākšņu izvietošanu nodrošinājuši "Rīgas satiksmes" speciālisti.

"Vienas pieturvietas aprīkošanas izmaksas ir līdz 4300 eiro, taču šajā summā ir ietverts viss darbs - projektēšana, izgatavošana, elektrības pieslēgšana, uzstādīšana un citi," sacīja pārstāve.

leta.lv