Eiropas Centrālā banka ir nolēmusi bankām vairs nepiegādāt 500 eiro naudas zīmes, jo tas ir saistīts ar nelegālās naudas aprites ierobežošanu. Lai gan daudzi eiropieši savā dzīves laikā reti ir redzējuši un turējuši rokā šo violetas krāsas naudas zīmi, taču dažiem tā ir bijusi izcila dāvana jaunlaulātajiem vai ērta nauda ceļošanai, vēsta TravelNews.


Eiro tika ieviests pirms 20 gadiem un 500 eiro naudas zīme bija lielākais nomināls. Taču 2019.gada 26.janvārī 17 no 19 eiro zonas valstīm pārtrauca izsniegt 500 eiro zīmes. Tikai Vācijas un Austrijas bankas turpināja drukāt vērtīgās naudas zīmes, bet šī gada 26.aprīlī arī tās pārtauks. Tas nozīmē, ka jaunas 500 eiro zīmes vairs apgrozījumā neparādīsies.

Visiem 500 eiro zīmju īpašniekiem nav jāuztraucas par šo naudas zīmju vērtību, taču ir jārēķinās, ka tās kļūs retākas un daudzās tirdzniecības vietās ar laiku var rasties neuzticības faktors, lai gan bankās šīs naudas zīmes varēs droši samainīt pret mazākas vērtības naudas zīmēm. 

Arī ceļošanas nolūkos paņemtās 500 eiro zīmes var radīt norēķināšanās problēmas, jo piemēram nelielās kafejnīcās vai viesnīcās rīta stundas nav tik naudas, lai samainītu 500 eiro banknoti. Savukārt kolekcionāriem ir pēdējais laiks iegādāties 500 eiro banknoti un gaidīt, kad tās vērtība būs lielāka par 500 eiro.