Tie ir tūristu magnēti, kas piesaista miljonus no visas pasaules. Tomēr šīs būves ir arī kā atskaites punkti vēsturē vai arī šī monumenta uzbēršana pati par sevi bija notikums. Vai tie ir fotogrāfi, vai parasti cilvēki, bet viņiem ir kopīga vēlēšanās bildēt šīs ikoniskās būves no dažādiem lenķiem, dažādos laikos un apstākļos. Bet par laimi fotogrāfiem ir izdevies iemūžināt būves pirms to pabeigšanas. Redzēt šādas bildes škiet dīvaini, jo ikonisko būvju pazīme ir, ka tās šķietam stāvošas ārpus laika un telpas, bez maz vai radītas kopā ar pasauli.


Empire State ēka 1931g Ēka... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
1.

Empire State ēka. 1931.g. Ēka bija ieplānota kā dirižabļu pietauvošanās vieta.

Brīvības statuja 1885g Tā... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
2.

Brīvības statuja, 1885.g. Tā bija dāvana no Francijas ASV uz 4. jūliju, ko radīja Gustavs Eifelis.

Eifeļa tornis 1888g Uzbūvēts... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
3.

Eifeļa tornis. 1888.g. Uzbūvēts uz 1889.g. EXPO, tam tika dota atļauja stāvēt uz 20 gadiem. 1909.g bija plānots to nojaukt. 

Torņa tilts Londona 1892g... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
4.

Torņa tilts, Londona. 1892.g. Lai arī sākotnēji būvēts Temzas šķēršosanai un atvieglotu transporta problēmas, mūsdienās tā ir ņeatņemama Londonas daļa

ASV Kapitolija ēka 1861g ASV... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
5.

ASV Kapitolija ēka. 1861.g. ASV valdība pārcēlās uz Vašingtonu un radās vajadzība pēc valdības ēkas. Tā tika uzbūvēta jau 1793.g., bet tagadējo izskatu ieguva pēc kārtējās paplašināšanās.

Flatirona ēka 1902g Viens no... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
6.

Flatirona ēka. 1902.g. Viens no pirmajiem debesskrāpjiem un uz pabeigašanas laiku 1902.g. viena no augstākajām ēkām pasaulē ar tikai 20 stāviem.

Linkolna memoriāls 1920g... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
7.

Linkolna memoriāls, 1920.g. Viens no ASV simboliem, kas par tādu jau kļuva drīz vien pēc tā pabeigšanas. Tas arī tika radīts ar domu, lai ASV kļūtu par nacionālo monumentu, kas bija svarīgi ASV identitātei.

Zelta vārtu tilts 1936g... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
8.

Zelta vārtu tilts 1936.g. Sanfrancisko simbols, kas tai ir nodrošinājis izaugsmi piedāvājot pilsētai pieeju uz apkārtējām teritorijām. Tā dizainu noteica šauruma īpatnības - tas ir 113 m dziļš un ar spēcīgām straumēm, lai arī tikai 1,2 km plats.

Kraislera ēka 1930g Klasisks... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
9.

Kraislera ēka 1930.g. Klasisks Art Deco arhitektūras piemērs, kas pirms Empire State ēkas pabeigšanas bija augstāka ēka pasaulē. 

Kristus Pestītāja statuja... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
10.

Kristus Pestītāja statuja Riodežaneiro, 1931.g. Doma par statuju Korkovado kalnā radās jau 1850.g., bet tā kā 1889.g. Brazīlija kļuva par republiku, tad princesei Izabellai par godu jau uztaisītā statuja nekad netika tur uzstādīta. Vēlāk Romas katoļu grupa veica ziedojumu vākšanu un ieteica Jēzus Kristus statuju kā pretstatu bezdievībai tā laika sabiedrībā.

Hūvera aizsprosts 1932g... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
11.

Hūvera aizsprosts, 1932.g. Būvēts Lielās Depresijas laikā, tas radīja tūkstošiem darba vietu un, to uzbūvējot, tika realizēts plāns par elektroenerģijas avotu vairākiem štatiem. Lielā depresija padarīja tā būvniecību krietni izdevīgāku nekā iepriekš. 

Rascaronmora kalns 1933g Lai... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
12.

Rašmora kalns, 1933.g. Lai arī sākotnēji tas bija iecērēts kā objekts tūristu pievilināsanai, Rušmora kalns ir kļuvis par vienu no ASV simboliem, tomēr starp Amerikas iedzimtajiem tas nav iemīļots, jo atrodas teritorijā, kas tika atņemta indiāņiem, lai gan sākotnēji indiāņu īpašumtiesības tika garantētas

Speisnīdls Sietla 1961g Tas... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
13.

Speisnīdls, Sietla, 1961.g. Tas tika uzbūvēts uz EXPO izstādi. Torņa augšā 160 m augstumā ir rotējošs restorāns un pats tornis 1999.g. tika atzīts par vēsturisku pieminekli.

Rietumu vārti Sentluisa... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
14.

Rietumu vārti, Sentluisa, 1965.g. Pasaules augstākā arka simbolizē ASV ekspansiju uz rietumiem. To būvniecību pavadīja kavēšanās uz dažādi tiesu darbi, bet no iecerētajām 5000 darbavietām radās tika ap 100

Sidnejas Operas ēka 1966g... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
15.

Sidnejas Operas ēka 1966.g. Dāņu arhitekta projektētā ēka tika atklāta 1973.g. - 15 gadus pēc būvniecības sākuma. Ēkas atvēsināšanai tiek izmantots jūras ūdens, padarot to par ekoloģisku ēku un ļaujot ietaupīt resursus.

Pasaules tirdzniecības... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
16.

Pasaules tirdzniecības centra Dvīņu torņi. 1970.g. Ja to būvniecība bija nepieciešamība, tad to iznīcība 2001.g. iezīmēja terorisma ēras sākumu.

Luksora Lasvegasa 1993g... Autors: Lestets Pasaules ikoniskās būves pirms to pabeigšanas
17.

Luksora, Lasvegasa. 1993.g. Viesnīca un kazino piramīdas veidā nosaukumu ieguva no Luksoras, Ēģiptē, bet pēc izmēriem atbilst Sarkanajai un Aizlauztajai piramīdai Ēģiptē.